top of page

KAPELA

ŠTEFAN "SYNAK" TÓTH

// bicie

MARTIN "ŠELO" NOGA

// gitara

FRANTIŠEK "MACKIE" MARKO

// basgitara

DANIEL "KOTŇO" KONIAR

//trúbka

V skratke:

košická kapela Timshel vznikla 1. apríla 1996 v zložení: Martin Noga – gitara, Štefan Tóth – bicie a Marek Gmuca – basgitara + spev.

Timshel - prvý koncert - rockový klub Tuba - 1996 - prvý koncert v zložení - Marek Gmuca, Štefan Tóth, Martin Noga
Timshel  - Ges klub - už ako "tvrdé jadro"

Mareka po krátkom čase nahradil Mackie. Táto zostava sa stala „tvrdým jadrom“ až dodnes. 

Začiatky boli štýlovo rozpačité, ale po nejakej dobe  si našli vlastnú tvár v štýle zvanom Soft psychedelický alternatívny jazzrock s prvkami postsubkulturálneho ambientu a novoromantického black metalu. Odvtedy darmo hľadajú ďalšiu kapelu hrajúcu tento štýl.

Timshel - koncert v IC TRAIN - Mackie, Marián Cienik, Dávid Németh (ostatní v pozadí)

V prvých pár rokoch sa vystriedalo niekoľko spoluhráčov s rôznymi nástrojmi (napr. trúbka - Daniel Koniar, gitara - Dávid Németh, spev - Marián Cienik atď.), až niekedy na prelome milénia pribudol Lukáš Ujčík, hrajúci na husle.

V tejto podobe  v roku 2002 nahrali  prvé demo pracovne nazvané Smäd (pri tom názve to aj skončilo) a odohrali prevažnú časť koncertov. Po odchode Lukáša zostali v trojici. V roku 2010  nahrali už čisto inštrumentálne demo s názvom Timshel 2010, s ktorým výdatne pomohol počítač Ďuro. Roku pána 2015 sa po rokoch vrátil Daniel Koniar, hrajúci na trúbku, takže po dlhšom čase v triu sa tešia odbornej kvalifikácii „quarteto“.

Lukáš
bottom of page